Nume utilizator:
Parola:
Retine parola
Vreau sa devin membru! Ai uitat Parola?

Frumusete Moda Dragoste & Sex Astro/Horoscop Calatorii Sanatate Cariera Nunta Casa Copii Suflet
Meniu
  Toate forumurile
Subiecte active
Membri
Cautare

Albume foto
BLOGURI
TOPURI
Sondaje Actuale
Carte de bucate
Mica Publicitate
Profil personal
Foloseste punctele
Mesaje private
Scrie in BLOG
 Toate forumurile
 SUPEREVA: forumuri generale
 Super Sanatate
 tusea la copii
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pagina: din 2

viomary2004
membru incepator

Romania
braila

297 Posts

Trimis la - 01/11/2006 :  13:25:48  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui viomary2004  Reply with Quote
baietelul meu are 2 ani si acum o luna a facut o indigestie urata cu varsaturi ,febra. diaree am fost la dr si i-a dat injectii antibioticesi ceva pt varsaturi .Deatunci a inceput sa si tuseasca. Nu ia trecut inca tusea a luat la sirop de tuse vreo 3 feluri. .ce sa-i fac?

supereva
Administrator

Jurnal
Are album!

Netherlands
Zoetermeer

184 Mesaje

Trimise - 01/11/2006 :  13:43:06  Show Profile  Visiteaza pagina lui supereva Trimite supereva un Mesaj Privat  Reply with Quote
Vio, nu da copilului antibiotice pentru tuse si nici pentru febra. In acest fel strici imunitatea puiului tau.
Mai bine incerci cu tratamente naturiste, cu decoct de ceapa sau altele.

multa sanatate,

Supereva. Impotriva mediocritatii.
Go to Top of Page

akella
same as it never was

Jurnal

Romania
Hell's kitchen

852 Mesaje

Trimise - 01/11/2006 :  13:45:06  Show Profile  Visiteaza pagina lui akella  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui akella  Trimite mesaj yahoo luiakella Trimite akella un Mesaj Privat  Reply with Quote
Tusea baietelului tau poate avea doua cauze: una ar fi iritarea gatului in urma varsaturilor; a doua ar putea fi un pui de viroza... Ce fel de tuse are? Uscata sau productiva? Numai in functie de tipul se tuse se administreaza medicatie.

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

http://community.webshots.com/user/miana_dragnea
Go to Top of Page

viomary2004
membru incepator

Are album!

Romania
braila

297 Mesaje

Trimise - 01/11/2006 :  14:11:33  Show Profile  Trimite mesaj yahoo luiviomary2004  Reply with Quote
tuseste productiv ,si cauza sunt varsaturile acelea.poate i-mi spui si mie cum e cu decoctul acela.Eu i-am dat STODAL e homeopat
Go to Top of Page

akella
same as it never was

Jurnal

Romania
Hell's kitchen

852 Mesaje

Trimise - 01/11/2006 :  14:21:04  Show Profile  Visiteaza pagina lui akella  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui akella  Trimite mesaj yahoo luiakella Trimite akella un Mesaj Privat  Reply with Quote
Un sirop bun pentru tuse productiva este Eurespal. Este bun pentru ca ii trece tusea repede. In schimb, este neplacut la gust, desi este pentru copii...
Sirop de ceapa: o ceapa mare cruda se taie marunt si se fierbe in jumatate litru apa pana scade la jumatate. Se adauga miere. Ceapa se poate coace pana se inmoaie ( in loc sa se fiarba), apoi se zdrobeste si se pune in pahar. Se adauga 100 g miere. La nevoie se mai adauga putina apa. Siropul se poate pastra 3 - 4 zile la temperatura camerei sau 7 zile in frigider. Pentru copii se recomanda 6 lingurite pe zi iar pentru adulti 3 - 6 linguri pe zi.

Go to Top of Page

akella
same as it never was

Jurnal

Romania
Hell's kitchen

852 Mesaje

Trimise - 01/11/2006 :  14:23:35  Show Profile  Visiteaza pagina lui akella  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui akella  Trimite mesaj yahoo luiakella Trimite akella un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ceai din muguri de pin: este antiinflamator, antiseptic, cicatrizant, modificator al secretiilor bronhice. Se prepara infuzie cu doua lingurite muguri la o cana cu apa clocotita. Se beau doua, trei cani de ceai pe zi.

Go to Top of Page

viomary2004
membru incepator

Are album!

Romania
braila

297 Mesaje

Trimise - 01/11/2006 :  14:25:19  Show Profile  Trimite mesaj yahoo luiviomary2004  Reply with Quote
I-am dat si eurespal si nu a reactionat.Multumesc pt siropul din ceapa o sa-l fac.multumesc ca existati.
Go to Top of Page

viomary2004
membru incepator

Are album!

Romania
braila

297 Mesaje

Trimise - 01/11/2006 :  22:58:09  Show Profile  Trimite mesaj yahoo luiviomary2004  Reply with Quote
Astzi am fost la un medic la spitalul TBC si mi-a dat sa-i fac lui rares AEROSOLI.vreau sa stiu mai multe despre asta sunt pe dinafara
Go to Top of Page

akella
same as it never was

Jurnal

Romania
Hell's kitchen

852 Mesaje

Trimise - 02/11/2006 :  08:07:32  Show Profile  Visiteaza pagina lui akella  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui akella  Trimite mesaj yahoo luiakella Trimite akella un Mesaj Privat  Reply with Quote
Din cate stiu eu, aerosolii sunt utilizati cu predilectie in astm, deoarece marea majoritate a medicamentelor in astm sunt foarte eficiente atunci cand sunt inhalate, pentru ca ajung direct pe bronhii.
Medicatia inhalatorie are doua mari avantaje:
- actioneaza foarte rapid, la foarte scurt timp dupa ce medicamentul ajunge pe bronhii;
- sunt necesare doze mult mai mici, cu efecte secundare mai reduse, decat acelasi medicament administrat in alta forma.

Go to Top of Page

alexa si mami
alinutza cea sadica

Jurnal

Romania
pitesti

53 Mesaje

Trimise - 02/11/2006 :  16:18:42  Show Profile  Trimite mesaj yahoo luialexa si mami Trimite alexa si mami un Mesaj Privat  Reply with Quote
noua, pedi ne recomanda pt tuse rynathiol (parca asa se scrie). 7 zile tratament. eu zic ca-i face bine, acu' depinde copil...
multa sanatate!

Go to Top of Page

viomary2004
membru incepator

Are album!

Romania
braila

297 Mesaje

Trimise - 03/11/2006 :  13:02:28  Show Profile  Trimite mesaj yahoo luiviomary2004  Reply with Quote
multumim pt raspuns nu are astm dar dr a zis ca sa va face bine mai repede.SPER ca nu dorim mai toata noaptea de la tuse.
Go to Top of Page
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul supereva.ro © Supereva.ro- marca inregistrata Go To Top Of Page
Pagina s-a incarcat in 0,17 secunde.

Aboneaza-te la scrisoarea forumului!
Nume:
Email:
HOROSCOP